KONST / Litografier / Färglitografi 15072022
nr 1507 2022
Lennart Jirlow
(1936-2020), Sverige
Färglitografi, Tryckeriet Mourlot Paris. Signerad, numrerad 233/310. Bildmått: 46x60 cm, yttermått inklusive ram: 56x79 cm
Lennart Jirlow, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1936, död 2020.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 5 december 2022
kl 19:13:23
1.000 kr
1.100 kr
Lennart Jirlow
Läs mer om Lennart Jirlow